Cliënt beschermde woonvorm De Schakel verdacht van plegen strafbaar feit tijdens verlof

Een cliënt van de beschermde woonvorm De Schakel wordt verdacht van het plegen van een strafbaar feit op 23 juli jl. in Venray. Hij zou die avond tijdens een onbegeleid verlof zijn betrokken bij een incident in het centrum van Venray, waarbij een persoon mishandeld is.

Betreffende cliënt, die bij ons in de beschermde woonvorm is geplaatst onder toezicht van de reclasssering en met de strafrechtelijke titel ‘tbs met voorwaarden’, is aangehouden door de politie en zit in voorlopige hechtenis. De politie doet op dit moment onderzoek naar het voorval.

Vooropgesteld vinden wij het vreselijk voor de betrokkene die slachtoffer is geworden in deze zaak. Onze gedachten gaan dan ook uit naar het slachtoffer en de familieleden van het slachtoffer.

Als Rooyse Wissel stellen we een intern onderzoek in om vast te stellen welke factoren mogelijk hebben bijgedragen aan deze vermoedelijke recidive van de verdachte cliënt. 

De Schakel

De Schakel is een samenwerkingsverband tussen de Rooyse Wissel en STEVIG (onderdeel van Dichterbij). In deze beschermde woonvorm bieden we 24-uurszorg. Onze cliënten hebben intensieve begeleiding nodig op meerdere levensterreinen. Door hun problematiek kunnen ze niet in een reguliere setting worden geplaatst. Ze verblijven daarom tijdelijk binnen De Schakel.

Behandeling en terugkeer in de maatschappij

De Rooyse Wissel verpleegt en behandelt patiënten en cliënten met ernstige psychiatrische problematiek. Het doel van de behandeling is het risico op een ernstig delict te verminderen. Dat doen wij door een intensieve behandeling, die bestaat uit verschillende fases. Onderdeel daarvan is dat de patiënt c.q. cliënt wordt begeleid naar een setting waarin hij stap voor stap, en met professionele zorg op maat, leert zo zelfstandig mogelijk op een veilige manier te wonen, werken, leren en socialiseren.

Verlof is een belangrijk onderdeel van dit resocialisatietraject. Hierbij maken wij gebruik van risicotaxaties en zorgvuldige inschattingen om de kans op onregelmatigheden, of zelfs incidenten, zo klein mogelijk te houden.

Lees ook


Nieuws | Rooyse Wissel

Het lef om het anders te doen

Nieuws | Rooyse Wissel

Nieuwe Raad van Toezicht Rooyse Wissel

Wij maken gebruik van cookies. Daarmee analyseren we het gebruik van de website en verbeteren we het gebruiksgemak.

Details